Ve světě podnikání-podrobnosti

14. září 2007 v 21:20 | Janik09 |  the sims2 ve světě podnikání
Určitě již všichni víte čím se třetí rozšíření bude zabývat, ale pro pořádek si vše raději v rychlosti zrekapitulujeme. Open for Business umožní vašim simům otevřít brány své podnikatelské kariéře. Budou si moci vybudovat vlastní butik s módou, salón krásy, květinářství, obchod s elektronikou, výnosný řetěz restaurací nebo jakýkoli jiný typ obchodu. V praxi to znamená, že nebudete již muset posílat své svěřence do práce, ale že si založíte třeba založíte drobnou živnost přímo doma nebo se dáte do riskantnějšího podnikání a rozjedete vlastní obchůdek ve městě. Ale pozor, svou živnost si budete moci založit i na jiném typu podnikání než jen prodeji zboží. Budete totiž moci provozovat museum, galerii či parky a vybírat peníze za vstup.
Obchodní ovládací panel
Velmi důležitým prvkem, který vám poskytne dokonalý přehled o úspěšnosti vašeho ochodu bude ovládací panel situovaný do pravého horního rohu. Přehledně vám zobrazí informace o spokojenosti zákazníků, zaměstnancích, cenách a výši zisku - tedy úspěšnosti vašeho snažení.
Stanovování cen
Datadisk nabídne novou městskou část pro vaše sousedství (podobně jako Downtown v Nočním životě) zvanou Bluewater Village. Svůj obchod budete pochopitelně moci jakkoliv vzhledově upravovat a vybavovat libovolnými objekty. Dokonce i zboží do regálů budete mít možnost umisťovat. K výběru zboží poslouží speciální katalog čítající nábytek, elektroniku… a dokonce také auta (s nainstalovaným Nočním životem.). Jakmile bude váš obchod vybaven, tak se nevyhnete stanovování cen zboží. Tento proces je řešen velmi jednoduše - každému objektu (včetně dveří a regálů) je možno přiřadit cenu. Aby vám z milovaného obchůdku nezbyla jen prázdná místnost bez regálů, tak je možné některým objektům symbolicky odebrat cedulku s cenou.
Provoz ochodu
Pokud budete chtít provozovat opravdu funkční obchod a mít spokojené návštěvníky, tak bude nevyhnutelné najmout nějaké zaměstnance. Prodavači budou důležitým článkem mezi vámi a zákazníky. Budou je přemlouvat ke koupi, ale pozor - někdy s nimi začnou také flirtovat, což nemusí každému vašemu zákazníkovi být příjemné. K přemlouvání zákazníků poslouží nová interakce "motivational talks". Když se vám nebude dařit, tak budete muset propouštět zaměstnance a reálná bude hrozba ztráty zákazníků. Nebude možné se zadlužovat.
Sloužící roboti
Open for Business vnese do hry nový prvek, který by mohl zvednou prodejnost na japonském trhu ;) Ano, tušíte správně - elektronické roboty. Roboti budou umět několik základních činností, kterými usnadní chod domácnosti - budou uklízet, zalévat kytky…
Ostatní novinky a zajímavosti
Z ostatních novinek, byla odhalena přítomnost nových druhů střech, možnost budovat výtahy a několik dekoračních objektů pro sousedství (vzducholoď, mlýn či gigantické postavičky). Pro domácí podnikání bude hra vybavena "výrobními pulty", kde bude nejprve nutné vyrobit nějaký výrobek. Prodávat budou moci i děti ve stáncích na ulici (např. limonádu).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama